Práce na našich vlastních projektech

12.12.2020

První software pro zdravotnictví vznikl už v roce 2008 a jedná se o LIS (Laboratorní Informační Systém) Medical Sys, který slouží dodnes a využívají jej desítky zařízení a stovky lékařů. Jedná se o software pro histopatologické laboratoře. Od svého vzniku si jej zdravotníci cení pro jednoduchost a variabilitu. Nabízí možnosti, ale má málo omezení. A to je přesně myšlenka, jíž se chceme držet do budoucna a je zároveň misí společnosti Quantum Soft s.r.o.:

Vytváříme software, který dává lidem čas na to důležité.

Zkrátka, když vytváříme novou funkci, nebo rozhraní, vždy se ptáme: Jak by se to dalo udělat, aby s tím šlo pracovat rychleji a na méně kliknutí? Takový přístup způsobuje, že naše systémy mají lékaři rádi.

Akredito & Dokumentace.online

Jsou obojí naše značky, s nimiž se budete při práci setkávat velmi často. Jedná se v nejhlubší podstatě o dokument management systémy (DMS), tedy dokáží nějakým způsobem řídit cykly oběhů dokumentů. Co je ale u našich systémů jedinečné je systém vzorů, který násobně usnadňuje tvorbu dokumentů.

Jednou vytvoříte vzorový dokument, a ten používáte neustále dokola, odpadá celá řada možných chyb a nedokonalostí při tvorbě dokumentů.

Nechceme dělat raketoplán, takže zůstaneme pouze u tvorby správy dokumentů. Chceme přidat funkce jako podepisování dokumentů či mít k dispozici certifikované datové úložiště, ale nebudeme dělat CRM nebo task managery. Nicméně přes API hodláme spolupracovat s co nejvíce partnery a umožnit širokou integrovatelnost, včetně propojení s Google či Microsoft API. 

SaaS vs. On Premise

Z nadpisu plynou rozdíly mezi oběma aplikacemi. Akredito je On Premise a je určeno pro zdravotnictví, kde je mnohdy požadavek na umístění systému do intranetu či za firewall. Naopak Dokumentace.online je SaaS a je tu pro každého.